#1 2012-08-19 19:30:06

 Nikula91

Administrator

17413839
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2012-08-16
Posty: 13
Punktów :   
stan cywilny : w związku
posiadam zwierzęta ?: TAK
ekspert ( w jakim gatunku ? ): psy
zawód: studentka
zainteresowania: sport, zwierzęta, moda
WWW

Ośmioletni seter irlandzki do adopcji

OGŁOSZENIE Z S.O.S. Setery-Adopcje
http://forum.setery-adopcje.com/viewtopic.php?t=3854


Zapewniam, że bardzo poważnie i ponad pół roku zastanawialiśmy się nad oddaniem Maksia i potraktowaliśmy to jako ostateczne rozwiązanie. Maks ma obecnie ponad 8 lat, jednak cały czas zachowuje się jak szczeniak - jest pełen energii i wigoru. Ostatnie miesiące ciąży i narodziny dziecka pokazały, że nie poświęcam mu tyle czasu ile ta rasa potrzebuje. Maks większość dnia spędza w domu, jest nieszczęśliwy i przygaszony. Stał się zazdrosny o malucha,zaczął znaczyć mieszkanie i wygląda jakby stracił chęć do życia. Mieszkamy w Starej Miłosnej (Warszawa Wesoła). Na piersi ma białą łatkę. Jest zachipowany. Mimo swojego wieku wygląda najwyżej na 3-4 letniego psa i tak się zachowuje. W ciągu dnia ma możliwość wychodzenia na podwórko i wchodzenia do domu kiedy chce (jeśli chce wyjść na podwórko to piszczy, jeśli chce wrócić do domu to donośnie szczeka - czasem musimy zostawić go na dworze bo gdzieś wychodzimy to potrafi szczekać do momentu aż wrócimy). Niestety nie bardzo można go zostawić samego w domu ponieważ wyje. Nie nadaje się do pilnowania posesji, ponieważ jak widzi że ktoś podchodzi do ogrodzenia, to biegnie żeby go pogłaskano. Cieszy się do każdego człowieka z wyjątkiem listonosza i kuriera (na tych szczeka, ale jak wejdą za ogrodzenie to też się wita). Lubi dzieci ale troszkę starsze - około 6 - 7 roku życia, jeśli nie robią zbyt dużo hałasu. Młodsze dzieci toleruje, ale stara się je omijać, albo gdy zbyt natrętnie do niego podchodzą to przed nimi ucieka do właściciela.
Jest psem baaaaaaardzo towarzyskim. Jeśli ktoś przyjdzie w gości możemy być pewni że do każdego gościa podejdzie, żeby go wyprzytulał.
Nigdy nikogo nie ugryzł, nie chorował na żadne poważniejsze choroby, nie jest kastrowany.
Ma swoje legowisko i w ciągu dnia na nim śpi - chociaż my na noc kładziemy na kanapy krzesła, bo inaczej w nocy się na nich kładzie.
Nie zdarzyło mu się nic zniszczyć - oprócz znaczenia mieszkania (ale tak reaguje na stres) i jeśli śmieci stoją na wierzchu to rozrywa worek.
Bardzo dobrze znosi jazdę samochodem, nie ma choroby lokomocyjnej (chociaż jak był szczeniakiem to miał) - my jeździliśmy z nim do Gdańska z Warszawy i bardzo mu się podobało. Okropnie boi się burzy i fajerwerków. Reaguje na nie sikaniem w miejscu gdzie akurat stoi i ogromnie się trzęsie. Próbowaliśmy go przyzwyczaić do dźwięków piorunów, ale okazało się że reaguje stresem nawet na nagrany dźwięk odgłosów burzy. Ostatnio przez częste burze pogłebiło mu się i 2 godziny przed zwykłym deszczem reaguje lękiem. Czasem wystarczy pozwolić mu trzymać się blisko właściciela, wtedy się bardzo uspokaja, chociaż do końca burzy nie uśnie i będzie niespokojny. Myślę, że w nocy wystarczy żeby pozwolić mu spać razem w pokoju - u nas niestety się nie sprawdziło, ponieważ mąż jest alergikiem i pies może przebywać wszędzie z wyjątkiem sypialni.
Łazienka źle mu się kojarzy, ponieważ nie lubi być kąpany.
Jest wyczesywany grzebieniem tego typu - http://www.karusek.com.pl...id=9033&cat=153 ponieważ nie lubi szczotek, czy takich podobnych do zgrzebła.
Nie może jeść kości, ma dość wrażliwy żołądek, my podajemy mu chrupki ponieważ na każdą zmianę karmy (np. kurczaka, ryż) reaguje biegunkami. Czasem dajemy mu jednego placka ziemniaczanego, albo naleśnika - nie wiem dlaczego ale zawsze wie, że akurat robimy placki albo naleśniki i jest to jego ulubiona ludzka potrawa.. Robi oczy kota ze Shreka w porze obiadu - ale sam nie ściągnie nic ze stołu (no chyba że spadnie na podłogę, to uznaje że jest dla niego).
Na spacerach przeważnie chodzi na smyczy, ponieważ na widok innych psów podbiega do nich aby się pobawić i nie reaguje na komendy. Wyprowadzamy go w kolczatce, ponieważ na zwykłej obroży szarpie. Zdarzyło mu się także gonić za sarną, ale jeśli za daleko odbiegnie to zawsze wraca i szuka właściciela. Czasem bawimy się z nim w chowanego i na polecenie szukaj, biegnie żeby odszukać jednego z nas. Jeśli jest wybiegany to stara się słuchać:)
Jest bardzo inteligentny - ogród musi być dobrze zabezpieczony - za każdym razem sprawdza łapą czy furtka, albo brama są domknięte i jak nie są to ucieka. Ponieważ u nas klamka w furtce jest obrotowa i nie mógł z nią sobie poradzić - znalazł przestrzeń między płotem naszym a sąsiadów, przeszedł na ich podwórko i otworzył sobie łapą ich furtkę (mają klamkę). Ogrodzenie musi być dosyć wysokie, ponieważ jak postawiliśmy płotek na 1,20m żeby nie chodził nam po kwiatkach to go przeskoczył.
Maks wychowywał się z kotem i lubi ich towarzystwo (ale obce koty gania po podwórku - nie robi im jednak krzywdy, tylko goni je do momentu aż albo uciekną, albo się zatrzymają).
Umie komendy - siad, leżeć, podaj łapę, daj głos, wyciera łapki. Jest bardzo łatwy w szkoleniu w domu za kawałek kiełbasy albo jakiejś szynki (takie smakołyki dla psów ze sklepu mu nie pasują i nie jest tak chętny do współpracy). Kiedyś nauczyłam go slalomu wokół krzeseł, czy podnoszenia naraz obu łapek, turlania się czy robienia zdechłego psa - niestety nie mam za bardzo zacięcia żeby z nim ćwiczyć, a on bardzo to lubi - jak nauczy sie jednej sztuczki to później ją w kółko powtarza. Dla kogoś kto lubi szkolić psy będzie to psia gwiazdeczka.
Jest bardzo przywiązany do swojego imienia - kiedy zginął nam na pół roku i para ludzi która nim się zaopiekowała zawołała do niego po imieniu, mimo ogromnego zmęczenia, wychudzenia i braku sił - od razu podniósł głowę i zareagował na swoje imię.

Szukamy domu dla Maxa, poproszę o ogłoszenia z moim numerem telefonu.

Kontakt w sprawie psa 607 518 380   
http://img88.imageshack.us/img88/5381/maxirland.jpg

Offline

 
(...)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zajava.pun.pl oświęcim wspomnienia więźniów szukam kobiety na gg lubuskie naklejki na samochód rising sun pokemon red jak pokonać ducha